Wat kost gokken jou? Stop op tijd 24+ | Hulp bij gokproblemen? Bel gratis en anoniem: 0800 24 000 22 of chat met een hulpverlener op Loket Kansspelen

Wat kost gokken jou? Stop op tijd 24+ | Hulp bij gokproblemen? Bel gratis en anoniem: 0800 24 000 22 of chat met een hulpverlener op Loket Kansspelen

Getoonde content is geschikt voor bezoekers jonger dan 24.
U ziet een versie van de website waarop geen aanbieders en promoties getoond worden. Toon mij relevante bonussen en casino's.
Deze website versie toont aanbieders en promoties. Geen relevante bonussen en casino's tonen.

Het Eurovision Songfestival 2024 is gewonnen door Zwitserland. Nemo won het muziekfestijn met het lied The Code. De Nederlandse inzending Joost Klein is op de dag van de finale gediskwalificeerd vanwege een incident met een journaliste.

casino.nl eurovision songfestival

Op deze pagina vind je een overzicht van de Songfestival deelnemers. Het Songfestival 2024 wordt op 7, 9 en 11 mei 2024 gehouden in Mälmo, Zweden. Nederland wordt vertegenwoordigd door rapper/zanger/Youtuber Joost Klein.

De editie van Eurovisie 2024 vindt plaats in Zweden nadat zangeres Loreen het Songfestival van 2023 won met haar liedje Tatoo. Loreen is de tweede artiest ooit die het festival meerdere keren wint. Na de edities van 1992 en 2013 is het in 2024 voor de derde keer dat Malmö het Eurovisie Songfestival organiseert.

LET OP!: Wedden op het Songfestival 2024 is niet toegestaan in Nederland en je zal daarom bij legale Nederlandse online casino’s geen weddenschappen kunnen plaatsen of het Eurovisie Songfestival.

Eindstand Songfestival 2024

PlaatsLandArtiestLiedJuryPubliekTotaal
1ZwitserlandNemoThe Code365226591
2KroatiëBaby LasagnaRim tim tagi dim210337547
3Oekraïnealyona alyona& Jerry HeilTeresa & Maria146307453
4FrankrijkSlimaneMon amour218227445
5IsraëlEden GolanHurricane52323375
6IerlandBambie ThugDoomsday blue142136278
7ItaliëAngelina MangoLa noia164104268
8ArmeniëLadanivaJako10182183
9ZwedenMarcus & MartinusUnforgettable12549174
10PortugalIolandaGrito13913152
11GriekenlandMarina SattiZari4185126
12DuitslandIsaakAlways on the run9918117
13LuxemburgTALIFighter8320103
14LitouwenSilvester BeltLuktelk325890
15CyprusSilia KapsisLiar344478
16LetlandDonsHollow362864
17ServiëTeya DoraRamonda223254
18Verenigd KoninkrijkOlly AlexanderDizzy46046
19FinlandWindows95ManNo rules!73138
20Estland5miinust & Puuluup(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi43337
21GeorgiëNoetsa BoezaladzeFirefighter151934
22SpanjeNebulossaZORRA191130
23SloveniëRaivenVeronika151227
24OostenrijkKaleenWe will Rave19524
25NoorwegenGåteUlveham12416

Winkansen deelnemers Songfestival 2024

Elke jaar komen bookmakers weer met de winkansen en odds voor het Songfestival. Dat is ook voor het Songfestival 2024 gebeurd. Dit waren de winkansen tot aan aanvang van het festival. In het onderstaande overzicht zie je de kanshebbers voor het Songfestival 2024 op een rij. Bookmakers zitten vaak dicht in de buurt van de uiteindelijke uitslag van Eurovision. Onderstaand overzicht wordt regelmatig bijgewerkt om actuele informatie te bieden. Dit overzicht is gebaseerd op data van verschillende internationale bookmakers. Sommige van deze websites zijn in Nederland beschikbaar. Zij bieden echter niet de optie om te wedden op het Songfestival.

PositieWinkansLandArtiestLied
141%KroatiëBaby LasagnaRim Tim Tagi Dim
217%IsraëlEden GolanHurricane
312%ZwitserlandNemoThe Code
46%Oekraïnea. alyona & J. HeilTeresa & Maria
55%IerlandBambie ThugDoomsday Blue
64%FrankrijkSlimaneMon amour
74%ItaliëAngelina MangoLa noia
8GEDISKWALIFICEERDNEDERLANDJoost KleinEuropapa
91%GriekenlandMarina SattiZari
101%FinlandWindows95manNo Rules!
111%Verenigd KoninkrijkOlly AlexanderDizzy
121%ZwedenMarcus & MartinusUnforgettable
131%NoorwegenGåteUlveham
141%LitouwenSilvester BeltLuktelk
151%OostenrijkKaleenWe Will Rave​
161%ArmeniëLadanivaJako
17<1%GeorgiëNutsa BuzaladzeFirefighter
18<1%SpanjeNebulossaZorra
19<1%Estland5miinust & Puuluup(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi
20<1%CyprusSilia KapsisLiar
21<1%DuitslandIsaakAlways on the Run
22<1%SloveniëRaivenVeronika
23<1%LuxemburgTaliFighter
24<1%PortugalIolandaGrito
25<1%ServiëTeya DoraRamonda
26<1%LetlandDonsHollow

Over het Songfestival 2024 in Zweden

Het is de zevende keer dat Zweden het Songfestival organiseert. Malmö wordt de derde stad in het Scandinavische land die driemaal de organisatie op zich neemt. Andere Zweedse steden die het event hebben georganiseerd zijn Stockholm (1975, 2000 en 2016) en Göteborg (1985). Actrice Malin Åkerman (bekend van Billions en How I Met Your Mother) en de ervaren Eurovisie-host Petra Mede verzorgen de presentatie van het muziekevenement. 

  • Eerste halve finale: Dinsdag 7 mei vindt de eerste halve finale plaats. Landen die deelnemen aan de eerste halve finale zijn: Australië, Azerbaijan, Cyprus, Finland, IJsland, Ierland, Kroatië, Litouwen, Luxemburg, Moldavië, Polen, Portugal, Servië, Slovenië en Oekraïne.
  • Tweede halve finale: Op donderdag 9 mei vindt de tweede halve finale plaats. Met: Albanië, Armenië, België, Georgië, Griekenland, Israël, Letland, Malta, NEDERLAND, Noorwegen, Oostenrijk, San Marino, Tsjechië en Zwitserland.
  • Finale: De finale is op zaterdag 11 mei 2024. Hier zitten in ieder geval de Big Five tussen Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Spanje + gastland Zweden.

Kijk de Eurovision finale 2024

De finale van Eurovision 2024 kan worden bekeken via de volgende livestream. Dit is de officiële livestream die gedeeld is via het Youtube-kanaal van Eurovision.

Volgorde Eurovision Songfestival 2024

Joost Klein komt namens Nederland als vijfde aan de beurt tijdens de finale van het Songfestival 2024. Kenners spreken van een licht voordeel ten opzichte van latere deelnemers omdat het thuispubliek al mag stemmen van het moment dat de eerste deelnemer op het podium staat. Omdat Klein als 5e van de in totaal 26 deelnemers aan de beurt is kan hij al vroeg stemmen ontvangen. Marcus & Martinus staan namens thuisland Zweden als eerst op het podium. Kaleen – We Will Rave sluit Eurovision 2024 namens Oostenrijk af.

Bron: eurovision.tv

Over de deelnemers van het Songfestival 2024

Het aantal Songfestival deelnemers bestaat in 2024 uit 39 gastlanden. Door de winst van Loreen in 2023 is Zweden als ‘gastland’ in elk geval automatisch geplaatst voor de finale op zaterdag 11 mei 2024. Ook Spanje, Duitsland, Italië, Verenigd Koninkrijk en Frankrijk zijn als ‘Grote Vijf’ direct verzekerd van een plek in de finale. Dit is te danken aan het feit dat zij de grootste financiële bijdrage aan het festival leveren en hun plek eigenlijk inkopen. Alle andere deelnemers zullen eerst in de halve finales strijden voor een finaleplek.

Hoe selecteren de Songfestival landen hun deelnemers?

Veel landen houden een voorronde om hun Songfestival deelnemers te bepalen. Italië wijst de deelnemer aan op basis van het jaarlijkse San Remo-festival. Landen als Portugal (Festival da Canção), Letland (Supernova) en Malta (The Malta Eurovision Song Contest) organiseren nationale evenementen om de winnaar aan te wijzen. Ook IJsland en Servië hebben laten weten wederom gebruik te maken van nationale selecties. Gastland Australië zal eveneens haar inzending voor het Songfestival in Liverpool bepalen via de nationale finale ‘Eurovision – Australia Decides’.

Songfestival deelnemers Nederland en België

De Nederlandse inzending voor het Eurovisie Songfestival 2024 wordt vertegenwoordigd door Joost Klein. De Leeuwardenaar staat ook wel bekend als EenhoornJoost, en heeft vooral via Youtube bekendheid vergaard. Klein maakt muziek met rap en instrumentele invloeden. België stuurt dit jaar Mustii naar het Eurovisie Songfestival 2024. Mustii is een flamboyante artiest uit Brussel en staat bekend om zijn unieke geluid dat invloeden uit verschillende stijlen met elkaar combineert. Mustii zingt vrijwel altijd in het Engels.

Volgens de selectiecommissie heeft de “internationale hitpotentie” van het ingezonden nummer de jury doen besluiten Joost Klein namens Nederland af te vaardigen; dat werd op 11 december 2023 bekend gemaakt. De artiest staat volgens AVROTROS bekend om zijn “energieke optredens”, waarbij hij met “aanstekelijke beats en creatieve woordspelingen” een steeds groter wordend nationaal en internationaal publiek bereikt. Klein is daarbij uitgekozen uit meer dan 600 inzendingen. Op 30 augustus 2023 werd bij onze zuiderburen bekendgemaakt door de Franstalige openbare omroep RTBF dat de Belgische vertegenwoordiging wordt gedaan door Mustii. Dit is de artiestennaam van Thomas Mustin.

Meer weten? Lees onze post: “Hoe win je het Songfestival?

NEDERLAND

Klein gaat naar het Songfestival met het lied Europapa. Het liedje werd voor het eerst ten gehore gebracht in een live-uitzending van Arjen Lubach. In het nummer zingt Klein over wonen in Europa. Daar betrekt hij verschillende landen bij. Klein doet dat niet alleen in het Nederlands, maar ook in het Duits en Italiaans. Het nummer bevat gabberinvloeden, maar eindigt met een emotionele ode aan zijn ouders. Het liedje neemt op dat moment in tempo af en de zanger richt zich dan direct tot zijn overleden vader. Beide ouders van Klein zijn overleden toen hij nog jong was; hij werd gedeeltelijk door zijn oudere broer en zus opgevoed. De reacties op Youtube zijn tot dusver overweldigend, het liedje is binnen korte tijd uitgegroeid tot één van de meest bekeken Eurovision-video’s op het streamingplatform.

Joost Klein in de clinch met bookmakers

Joost Klein heeft uitgedeeld naar de online bookmakers. De laatste dagen zakte de Nederlander weg uit de top 3 van kanshebbers op de winst van het Songfestival. Op Instagram heeft Klein in verschillende posts de wedkantoren uitgedaagd; dat deed hij via stories die inmiddels offline zijn. Ook liet de Fries een fragment horen van een disstrack over de bookmakers. De zanger heeft het daarbij over “f*cking bookmakers”. In het Engels rapt Joost Klein:

” Bookmakers, f*cking bookmakers. Ze denken dat ik een grap ben, maar ik denk niet dat het grappig is”

Disstrack Joost Klein richting bookmakers

Ook poseert Klein samen met Appie Mussa gekscherend in een shirt van de “nieuwe favoriet Ierland”. De 26-jarige artiest laat daarmee zien de meningen van de bookmakers nogal serieus te nemen. De winkansen van Klein namen voor het eerst af toen in de repetities te zien was dat een blauwe vogel onderdeel zou zijn van de act.

Nederland kwalificeert zich voor de finale

Joost Klein heeft zich op donderdag 9 mei weten te kwalificeren voor de finale. Als laatste kandidaat stond Klein namens Nederland op het podium. Volgens de pers ging het “los” in zowel het stadion als op de perstribune. Ook werd het refrein van het lied massaal meegezongen door het aanwezige publiek. De deelname van Joost Klein aan de finale werd als derde kandidaat bevestigd. Opnieuw is Europapa het meest bekeken optreden van alle deelnemers aan de twee halve finale. Klein laat onder meer Kroatië en Israël achter zich als het gaat om het aantal views. Bekijk hieronder het optreden van Joost Klein.

Joost Klein gediskwalificeerd

Joost Klein is gediskwalificeerd voor de finale van het 68ste Eurovisie Songfestival in Malmö. Dat heeft EBU laten weten. De diskwalificatie komt na een klacht over een fysieke bedreiging van een vrouwelijke tv-medewerker. Het verhaal is nog niet bevestigd, maar er wordt gesuggereerd dat een camera hardhandig is weggeslagen. Ook is de Leeuwardense betrokken geweest bij andere incidenten. AVROTROS bestempelt de diskwalificatie van Klein als “disproportioneel”. Op vrijdag mocht Joost Klein en zijn entourage al niet meedoen aan de repetitie en juryshow waarna de eerste berichten naar buiten kwamen over een onderzoek naar het gedrag van de zanger. Klein is op zondag 12 mei alleen teruggevolgen naar Nederland in een privévliegtuig naar vliegveld Lelystad. De rest van zijn team was al een dag eerder teruggevolgen naar Nederland. De Zweedse politie onderzoekt de zaak nog.

België

De meest opvallende afvaller van de tweede halve finale is België. Het lied van Mustii stond wekenlang hoog bij de bookmakers, maar zakte de laatste dagen steeds meer weg. Het optreden was niet genoeg om een plek te bemachtigen in de finale van zaterdag.

Deelnemers finale Songfestival 2024

Hieronder vind je een overzicht van de deelnemers die zich hebben geplaatst voor de finale van Eurovision 2024. Deze artiesten hebben zich tijdens de halve finales van 7 en 9 mei 2024 geplaatst voor de finale van 11 mei in Malmö. Onder de 26 geplaatsten bevinden zich Nederland en de Big Five. België is tijdens de halve finale afgevallen.

Slovenië

Slovenië maakte haar debuut op het Eurovisie Songfestival in 1993 nadat het eerder al deelnam als onderdeel van Joegoslavië. Tot op heden is de beste prestatie van Slovenië op het Eurovisie Songfestival een zevende plaats in zowel 1995 als 2001. Deze editie zal Raiven haar best doen om de best geplaatste positie van het land ooit te behalen.

Luxemburg

RTL Luxemburg kondigde bij het Songfestival van vorig jaar aan dat Luxemburg zijn langverwachte comeback zou maken in 2024, meer dan 3 decennia sinds hun laatste optreden in 1993. De comeback van Luxemburg wordt gemaakt met Tali en haar Engelse lied “Fighter”.

Oekraïne

Alyona Alyona & Jerry Heil wonnen de nationale selectieshow Vidbir van Oekraïne met hun lied “Teresa & Maria”. Nu zullen zij Oekraïne vertegenwoordigen op het Songfestival in Malmö. De bookmakers geven dit optreden momenteel de hoogste kans om het Eurovisie Songfestival 2024 te winnen.

Spanje

Nebulossa is een synthpopduo gevormd door María Bas (zang en productie) en Mark Dasousa (synthesizers, productie). De muziek van het duo bevat altijd twee belangrijke ingrediënten: popmuziek en synthesizers. Ze staan er bekend om muziek te maken die gebaseerd is op de geluiden en melodieën uit de jaren ’80.

Noorwegen

Gåte brak door aan het begin van de jaren 2000 en zou snel een bekende naam worden in de Noorse muziekscene. Hun unieke combinatie van traditionele Noorse volksmuziek en explosieve rock bracht hun setlist op de grootste podia in Noorwegen.

Letland

Dons is een bekende Letse muzikant, die tot nu toe 9 albums heeft uitgebracht. Zijn muzikale prestaties tot dusver omvatten het winnen van verschillende nationale verkiezingen en het ontvangen van meerdere Music Recording Awards. 

Finland

In 2013 bracht een DJ-optreden het personage Windows95man tot leven. Windows95man won de nationale selectieshow UMK van Finland en zal het land vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival met hun lied “No Rules”. Let vooral op de outfit van Windows95man.

Frankrijk

Van de pianobars van Parijs tot zijn uitverkochte arenatours, de reis van Slimane is een ode aan doorzettingsvermogen. Sinds het winnen van The Voice in 2016 is Slimane’s populariteit enorm gestegen, met 2 miljoen verkochte albums en 2 miljard wereldwijde streams.

Duitsland

Isaak heeft de Duitse nationale selectieshow “Das Deutsche Finale” gewonnen met zijn nummer Always On The Run en zal ons buurland vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival in Malmö. Isaak beschrijft Always on the Run als een inzicht in een conflicterende geest. Dat gebeurt door middel van een krachtig geluid en rustige momenten.

Litouwen

Silvester Belt won de Litouwse nationale selectieshow Eurovizija.LT met het nummer Luktelk en zal dit nummer in Zweden ten gehore brengen. Beltė omschrijft zijn muziek als voornamelijk pop, met wat elektronische, rave- en techno-invloeden.

Estland

“(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi, een lied met een wel erg lange titel, wordt door Eesti Laul beschreven als een nummer dat geïnspireerd werd door een opmerking die een bandlid tijdens een autorit maakte over drugs.

Italië

Angelina Mango won de Italiaanse San Remo-competitie met haar nummer La Noia en zal het Zuid-Europese land daarmee vertegenwoordigen. De jonge zangeres vergaarde eerder bekendheid nadat twee singles in 2023 de top 10 van de Italiaanse singles chart bereikten.

Kroatië

Baby Lasagna won de nationale selectieshow Dora 2024 van Kroatië met zijn nummer Rim Tim Tagi Dim en gaat daarmee naar het Eurovisie Songfestival 2024. Baby Lasagna beschrijft het liedje als een humoristisch lied over de economische emigratie van jonge Kroaten.

Zwitserland

Ook Zwitserland heeft zijn inzending voor het 68e Eurovisie Songfestival in Malmö bekendgemaakt. De non-binaire Nemo zal het nummer The Code daar ten gehore brengen. The Code wordt beschreven als een “veilige ruimte waarin iedereen zijn of haar waarheid kan vinden”.

Cyprus

Het liedje van Cyprus is geschreven door Dimitris Kontopoulos en de Nederlandse Elke Tiel. “Liar” werd vorig jaar ingezonden voor de Griekse nationale selectie, maar eindigde daar als tweede. Aangezien het nummer niet officieel werd uitgebracht, kon het dit jaar opnieuw worden ingezonden voor een ander land met een andere zangeres en een iets andere productie.

Verenigd Koninkrijk

Dizzy werd in de vroege uren van 1 maart uitgebracht en wordt gezongen door Olly Alexander. De zanger is bekend om Years & Years dat bovenaan de Britse hitlijsten stond. Ook is Olly Alexander bekend van duetten met Kylie Minogue, Tove Lo en zelfs Elton John.

Oostenrijk

De 29-jarige zangeres Kaleen is afkomstig uit de regio Opper-Oostenrijk en zal haar land dit jaar vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival. Dat doet ze met haar uitvoering van het “door techno-geïnspireerde” popnummer We Will Rave.

Servië

Ramonda heeft het nationale festival Pesma za Evroviziju gewonnen en deelname namens Servië veiliggesteld. Na twee halve finales en de finale voor het selectieproces van Servië werd de inzending van Ramonda gekozen uit de in totaal 16 deelnemers.

Griekenland

Marina Satti zal haar land vertegenwoordigen op de 50e verjaardag van Griekenland sinds de eerste deelname aan het Eurovisie Songfestival. Gedurende haar carrière heeft Marina Satti een uniek geluid ontwikkeld dat de verschillende muzikale tradities waarmee ze is opgegroeid combineert. Zo heeft ze haar liederen gezongen in de talen Grieks en Arabisch.

Ierland

Bambie Thug is een Ierse singer-songwriter en staat erom bekend dat ze talloze genres in hun muziek mixen. Daarbij heeft ze zelfs een geheel eigen term ontwikkeld, “ouija-pop”, omdat haar werk volgens haar “niet onder één genre past”. 

Zweden

De tweelingbroers Marcus en Martinus Gunnarsen uit Noorwegen braken als 10-jarige broertjes toen ze de Noorse show Melodi Grand Prix Junior wonnen. Ze toerden door Europa, wonnen een Noorse Grammy en in 2022 won het duo zelfs de Zweedse versie van The Masked Singer. Tijdens het aankomende Songfestival vertegenwoordigen ze Zweden.

Portugal

Ook Portugal is helemaal klaar voor hun reis naar Malmö in mei. De Portugezen worden vertegenwoordigd door Festival da Canção-winnaar Iolanda en haar nummer Grito. In haar muziek horen we pop en R&B en komen ook haar traditionele Portugese roots naar voren.

Israël

Eden Golan is nog maar 20 jaar oud en komt uit Tel Aviv. Ze begon van jongs af aan op het podium als artistiek danseres, maar op 9-jarige leeftijd ontdekte ze dat ze ook kon zingen. De zangeres haalt haar muzikale inspiratie, naar eigen zeggen, uit diverse stijlen.

Georgië

Nutsa Buzaladze uit Tbilisi heeft tijdens haar carrière aan veel verschillende songfestivals deelgenomen (en gewonnen). In 2019 bracht ze haar debuutalbum uit onder de naam Nutsa22, waarop niet alleen Georgische liedjes staan, maar ook composities in het Engels.

Armenië

Ladavina bestaat uit de Armeense zanger Jaklin Baghdasaryan en de Franse multi-instrumentalist Louis Thomas. Van traditionele Balkanmelodieën tot jazz en reggae: de liedjes van het duo overstijgen de grenzen en vermengen traditionele Armeense melodieën met Afrikaanse en Latijns-Amerikaanse ritmes.

Afgevallen deelnemers Songfestival 2024

De volgende deelnemers hebben zich niet weten te kwalificeren voor de finale van 11 mei 2024. Zij vielen af tijdens de twee halve finales. Onder de afvallers bevindt zich onder meer de Belgische zanger Mustii met het lied “Before The Party’s Over”.

Albanië

Albanië heeft haar deelnemer gekozen via het ‘Festivali i Këngës’. Besa heeft daarbij de televoting gewonnen met haar lied “Zemrën N’dorë” en zal naar Malmö gaan voor Albanië. Verwacht wordt dat Besa “Zemrën N’dorë” ten gehore zal brengen bij Eurovision 2024, hoewel eventuele herzieningen nog niet kunnen worden uitgesloten.

Azerbaijan

Fahree werd in 1995 in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe geboren en groeide op in een artistiek gezin; zijn vader was een jazzdrummer, terwijl zijn opa een acteur was. Terwijl de rest van de wereld in 2020 verwikkeld was in de pandemie beleefde Fahree een renaissance van zijn kinderdroom; muziek. De Azerbeidzjaanse zanger wordt op het podium vergezeld door Ilkin Dovlatov.

Tsjechië

Aiko was de eerste Tsjechische kunstenaar die de iconische schermen van Times Square siert. Bovendien heeft ze de onderscheiding verdiend dat ze de eerste Tsjechische vrouwelijke artiest is die heeft bijgedragen aan de wereldwijde Spotify Equal Campaign, waarmee ze haar inzet voor inclusiviteit en gelijkheid in de muziekindustrie nastreeft. Op het Songfestival is de Tsjechische te horen met het nummer Pedestal:

IJsland

Hera Björk stond al eerder in de internationale schijnwerpers toen ze IJsland vertegenwoordigde op het Eurovisie Songfestival 2010. Dat deed ze destijds met haar hit Je Ne Sais Quoi. Veertien jaar later is ze terug met een nieuwe deelname, ditmaal in Zweden:

Australië

Electric Fields is het eerste duo dat Australië vertegenwoordigt tijdens Eurovision. Dat gebeurt met het liedje One Milkali (One Blood) zijn, een inzending waarin Yankunytjatjara is verwerkt; een Aboriginal-taal van de Anangu-volkeren.

San Marino

Megara vertegenwoordigt San Marino op het Eurovisie Songfestival met het nummer 11:11, nadat ze de nationale selectieshow van het land heeft gewonnen. Na maar liefst 6 nationale shows om de inzending te bepalen, werd uiteindelijk de act van Megara gekozen.

Denemarken

SABA won met haar nummer SAND de nationale selectieshow Melodi Grand Prix van Denemarken en zal dit lied in Zweden zingen. Denemarken hield op 17 februari 2024 de nationale selectie waarbij dit Engelstalige lied werd gekozen uit de deelnemers.

Polen

Beschreven als een nummer dat spreekt over de reis van kracht en zelfrealisatie vanuit de diepten van duisternis en negativiteit, werd The Tower op 23 januari 2024 uitgebracht. Sindsdien is het uitgegroeid tot een veel geluisterd lied en wordt het zelfs beschouwd als één van de kanshebbers in Zweden.

Malta

Sarah Bonicci heeft de nationale finale van Malta gewonnen en zal met haar lied “Loop” naar Malmö gaan. Bonnici nam eerder deel aan het Malta Eurovisie Songfestival 2022. Dat deed ze met “Heaven” en ze eindigde daarbij als 12e in de finale.

België

De Belgische inzending Mustii gaat naar het Songfestival met het Engelstalige lied Before the Party’s Over. De song staat volgens de Waal Mustii voor een ode aan het leven. Daarover laat hij weten dat het liedje een “optimistische, euforische, en energieke uitbarsting moest zijn. In januari liet Mustii nog via sociale media weten dat hij op zoek was naar mensen om mee te zingen. Uiteindelijk reageerden meer dan 1000 mensen uit heel Europa op de oproep om deel te nemen aan het refrein. De excentrieke Mustii ziet deze vorm als een perfecte manier om “Europa te verenigen via muziek”.

Moldavië

Natalia Barbu heeft Moldavië’s nationale selectieprogramma Etapa Națională gewonnen met het liedje In The Middle. Barbu is al bekend bij het Songfestival-publiek als vertegenwoordiger van Moldavië op het Eurovisie Songfestival in 2007 met het lied Fight. Ze behaalde toen de 10e plek.

Meer weten? Lees alles over het Eurovisie Songfestival.

© Copyright 2024. Casino.nl Alle rechten voorbehouden. Casino.nl is een uitgave van AppliedDigitalMedia, Level G (Office 1/2016), Quantum House 75, Abate Rigord Street, Ta’ Xbiex XBX 1120 Malta. BTW-id MT 2507 2731